elwin013's blog

kawałek sieci młodego geeka

Cześć, jestem Kamil! Witaj na moim blogu!

Napisy pod filmem w VLC

vlc-napisy-banner

W czasie oglądania nagrań z kursów na Coursera.org jedną z najbardziej denerwujących rzeczy były nieczytelne lub zasłaniające część nagrania napisy. Po krótkich poszukiwaniach okazało się jednak, że jest w VLC sposób na to, by pojawiały się one pod filmem – nie byłbym jednak sobą gdybym o tym nie napisał i nie podzielił się z innymi. :-)

Przeczytaj cały wpis »


I po pierwszym roku na WAT – spóźnione podsumowanie

Już kolejny raz zabieram się do napisania o pierwszym roku studiów – czegoś na styl podsumowania. Do trzech razy sztuka, może akurat tym razem uda się mi dociągnąć wpis do końca w takiej formie jak chce. Tak czy inaczej, zapraszam do przeczytania bardzo subiektywnej opinii. ;-)

Przeczytaj cały wpis »


Kodowanie znaków w UTF-8 i UTF-16

Studia na kierunku informatyka na WAT obfitują w różnego rodzaju moduły (przedmioty). Jednym z nich jest Teoria Informacji i Kodowania (TIK) i to właśnie na nich zajmowaliśmy się ostatnio tematem wymienionym w tytule tego wpisu i wbrew pozorom jest to całkiem ciekawe – chociaż zależy co kto uważa za „ciekawe”. ;-)

Przeczytaj cały wpis »


Zamiana wartości zmiennych bez użycia zmiennej pomocniczej

Jednym z plusów bycia studentem jest możliwość uczestniczenia w wielu różnego typu wydarzeniach. Jak do tej pory na WAT miałem okazje być na ITAD organizowanym przez CyberGuru oraz na Samsung Open Day. I na tym drugim, a dokładniej na konkursowym zadaniu, którego rozwiązanie uprawniało do uczestnictwa w losowaniu telefonu oraz kilku innych, już mniej ciekawych, nagród, chciałbym się skupić. ;-)
Przeczytaj cały wpis »


Studentem czas zacząć być


Minął lipiec, sierpień, wrzesień. Nadszedł październik a wraz z nim początek roku akademickiego. Zaczął się on i dla mnie na Wojskowej Akademii Technicznej (na kierunku informatyka), którą to ostatecznie wybrałem jako miejsce mojego kolejnego etapu edukacji. :-)
Przeczytaj cały wpis »