elwin013's blog

kawałek sieci młodego geeka

Witaj na moim blogu. Nazywam się Kamil elwin013 Banach. Jestem dwudziestokilkuletnim pasjonatem komputerowym z okolic Zamościa. Aktualnie na emigracji w Warszawie - studia na Wojskowej Akademii Technicznej.

Studentem czas zacząć być


Minął lipiec, sierpień, wrzesień. Nadszedł październik a wraz z nim początek roku akademickiego. Zaczął się on i dla mnie na Wojskowej Akademii Technicznej (na kierunku informatyka), którą to ostatecznie wybrałem jako miejsce mojego kolejnego etapu edukacji. :-)

Co mogę powiedzieć po tygodniu studiów? Będzie ciekawie. Prócz modułów matematycznych (analiza, dyskretna oraz algebra liniowa) czekają mnie moduły stricte techniczne takie jak Wprowadzenie do programowania (na którym będziemy programować w języku C), Architektura i organizacja komputera, czy też Podstawy technik komputerowych. Poza tym oczywiście wychowanie fizyczne oraz… filozofia.

Ponadto ciekawą sprawą są przepustki – aby wejść na teren WAT należy takową posiadać, a którą w przypadku studentów jest legitymacja. Z tego powodu na bramkach tworzą się czasem (albo i często) kolejki, lecz „wprawa czyni mistrza” i po pewnym czasie wiadomo jak szybko przejść w jedną czy w drugą stronę. ;-)

Na dziś to byłoby na tyle pierwszych wrażeń odnośnie uczelni. Czy mi się podoba? Tak, nawet bardziej niż się spodziewałem. Ma to też związek z tym, że potwierdzają się słowa, że ta uczelnia zbiera ciekawych ludzi.

Tak czy inaczej na tym zakończę ten wpis. Z biegiem czasu (i studiów) będę się starał umieszczać relacje oraz różnorakie ciekawostki odnośnie jak się studiuje i jak żyje. Tymczasem do następnego! :-)


Podziel się z innymi!

    3 komentarze do “Studentem czas zacząć być”

    Zostaw komentarz